Časté dotazy

1) JE MOŽNÉ SI SNUBNÍ A ZÁSNUBNÍ PRSTENY VYZKOUŠET A KDO JE VÝROBCE?

Kompletní nabídku prstenů, které jsou na našich stránkách si můžete vyzkoušet v našich prodejnách v Pohořelicích, Moravském Krumlově a Židlochovicích.

Všechny naše modely snubních a zásnubních prstenů jsou výlučně naší výroby z naší dílny. Proto o našich špercích víme absolutně vše a jsme schopni vám garantovat odborný záruční a pozáruční servis.

2) JAK ZJISTIT SPRÁVNOU VELIKOST PRSTENU?

Pro určení správné velikosti je ideální návštěva jedné z našich prodejen, kde Vám ochotně pomůžeme a poradíme. Při určování velikostí je důležité přihlédnout k tomu, jak široký bude Váš prsten. Proto máme zkušební kroužky o šíři 3, 4, 5 a 6 mm a některé i po půl číslech.

Je důležité pamatovat, že na velikost prstu má vliv více faktorů – teplo, zima, denní doba, těhotenství i celkový fyzický stav. Aby Vám prsten dokonale padnul je důležité k tomuto všemu přihlédnout.

3) JE MOŽNÉ DODATEČNĚ SNUBNÍ A ZÁSNUBNÍ PRSTENY ZMENŠIT ČI ZVĚTŠIT?

U zásnubních prstenů není téměř žádný problém s úpravou velikostí. U většiny snubních prstenů také ne, ale existují modely, kde je tato úprava hodně náročná až téměř nemožná. Ale i v nestandartních situacích jsme schopni problém vyřešit ke spokojenosti našich zákazníků. Tato služba je vždy zpoplatněna.

4) Z JAKÝCH MATERIÁLŮ VYRÁBÍTE SNUBNÍ A ZÁSNUBNÍ PRSTENY?

Snubní prsteny se vyrábí nejčastěji ze 14karátového zlata, stále oblíbenějšího palladia (Pd 585), platiny (Pt 950) a z 18karátového zlata.
Zásnubní prsteny vyrábíme nejčastěji ze 14karátového zlata, platiny (Pt 950) či z 18karátového zlata.

5) JAKÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA JE TRVANLIVĚJŠÍ - LESK NEBO MAT?

Obecně platí, že matné prsteny se časem vyleští a lesklé naopak zmatní. U kombinací lesku a matu bude časem rozdíl povrchových úprav ustupovat, až se jednou sjednotí. Určitě však na lesklých prstenech budou méně vidět první ranky či škrábance co prsten každodenním nošením získá. Ale neomezujte se tím - k našim prstenům získáváte celoživotní servis zdarma, který se vztahuje právě na obnovu povrchové úpravy.

6) JAK DLOUHO TRVÁ VÝROBA PRSTENŮ?

Výroba snubních prstenů u nás trvá standardně 3 týdny. Výroba zásnubních prstenů v bílém zlatě je rychlejší - 10 dní. U žlutého a červeného zlata, a při výrobě nestandardních velikostí (od velikosti 55), může být dodání až 3 týdny.
U platinových snubních i zásnubních prstenů je dodání 5 týdnů. Avšak díky tomu, že jsme výrobci, je u nás možné vyrobit prstýnky také expresně – i do týdne. Tato služba je však zpoplatněna.
Pokud spěcháte, kontaktujte nás, určitě najdeme vhodné řešení.

7) JE MOŽNÉ DODAT SI PRO VÝROBU VLASTNÍ MATERIÁL/ZLATO?

Není problém dodat vlastní materiál. Podrobíme jej analýza / určení ryzosti zlata a poté hodnotu dodaného materiálu odečteme z ceny prstenů. V případě dostatečného množství nemusíte ani doplácet za výrobu šperku. V případě dotazů nás kontaktujte.

8) JE MOŽNÉ DO SNUBNÍCH PRSTENŮ OBJEDNAT VNITŘNÍ RYTINU JMEN A DATA SVATBY? DÁVÁTE NA VÝBĚR Z VÍCE FONTŮ? KOLIK TO STOJÍ?

Rytiny do našich snubních prstenů provádíme zdarma. Zákazník má vždy na výběr z pěti fontů. Dále nabízíme také rytiny dle vlastnoručních podpisů.

9) LÍBÍ SE MI NĚJAKÝ MODEL, LZE HO UPRAVIT DLE MÉ PŘEDSTAVY?

Více méně kterýkoliv model si můžete upravovat dle Vaší představy. Jedná se především o změnu materiálu, barvy zlata, šířky a tloušťky prstenů, povrchové úpravy, velikosti, počtu a způsobu zasazení kamenů, atd. Prsteny vyrábíme, nejen prodáváme, proto je u nás možné téměř cokoli.

10) VYRÁBÍTE SNUBNÍ A ZÁSNUBNÍ PRSTENY DLE VLASTNÍHO NÁVRHU?

Zakázková výroba šperků je základem naší činnosti. Máte-li jakoukoliv představu v hlavě nebo na obrázku, rádi ji s Vámi prokonzultujeme, uděláme návrh včetně 3D vizualizace, a poté se sami rozhodnete, zda je šperk přesně dle Vašich představ.

11) JAKÁ JE ZÁRUKA NA VAŠE ŠPERKY?

Našim snubním prstenům věříme natolik, že Vám od 1.6.2013 poskytujeme záruku 5 let (dříve 2 roky). K našim výrobkům zakoupeným pouze v našich prodejnách v Pohořelicích, Moravském Krumlově a Židlochovicích získává jejich majitel automaticky také celoživotní servis zdarma.

12) MŮŽE Z PRSTENU VYPADNOUT KÁMEN? JAK POTOM POSTUPUJETE?

Všechny kameny do našich výrobků jsou fasovány ručně. Jsme mistři svého oboru a věřte, že se nám toto téměř nestává. A když se tak stane (většinou pouze při mechanickém poškození či nějakém velkém nárazu) reklamaci posoudíme a vždy vyřešíme ke spokojenosti obou stran.

13) JAKÉ TYPY POVRCHOVÉ ÚPRAVY NABÍZÍTE?

Nabízíme tyto povrchové úpravy: vysoký lesk, saténový mat, více hrubostí diamantových matů, pískování a mnoho dalších povrchů díky naším nejmodernějším technologiím pod názvem matt-finish.

14) EXISTUJE BÍLÉ ZLATO NEBO NE?

V ryzí podobě existuje pouze jedno zlato – žluté. Pro šperkařství se nejčastěji používají 14 a 18karátové slitiny. 14karátová slitina obsahuje 58,5% ryzího zlata a 18karátové 75%. Další kovy ve slitinách např. ve žlutém zlatě stříbro a měď, v bílém zlatě stříbro, zinek, nikl nebo palladium, mají za úkol zbarvit slitinu zlata na požadovanou barvu. My používáme bílo-zlaté slitiny s obsahem stříbra, zinku a niklu nebo stříbra a palladia, které se vyznačují nejvyšší možnou bělostí a tvrdostí slitiny. Všechny tyto slitiny jsou registrovány puncovním úřadem České republiky a všechny naše výrobky ozkoušeny a označeny státní puncovní značkou.

15) JAK JE TO S OBSAHEM NIKLU VE SLITINÁCH?

Standardně používáme bílo-zlatou slitinu 585 ve složení zlato, stříbro, zinek a nikl. Obsah niklu v této slitině je 6% a tato slitina splňuje všechny evropské a české normy. Je registrovaná puncovním úřadem a všechny naše výrobky procházejí zkouškou tohoto úřadu. Pro silné alergiky na nikl máme však i absolutně bezniklovou bílo-zlatou slitinu.

16) JAK SE STARAT O PRSTENY/ŠPERKY, ABY CO NEJDÉLE VYDRŽELY?

Odkládejte šperky při fyzické práci a sportu. Vyhýbejte se kontaktu s tvrdými kovy a materiály. Chraňte šperky před agresivními chemikáliemi používanými v domácnosti a hlavně ukládejte samostatně v polstrovaných šperkovnicích či krabičkách, které jsou určené pro skladování šperků.

17) JAKÉ DALŠÍ SLUŽBY NABÍZÍTE?

Pilířem naší činnosti je zakázková výroba šperků. Máte-li jakoukoliv představu o jakémkoliv šperku v hlavě či na papíře, rádi to s Vámi probereme a v případě Vašeho zájmu následně zrealizujeme. Líbí se Vám někde něco? Kontaktujte nás.

 


Jsme autorizovaným distributorem drahokamů Sirius!

Snubni_prsteny_Facebook_Advert